Téměř stoletý dům

Dvoupodlažní, částečně zděný a podsklepený dům z dvacátých let 20. století. Díky investici se stalo druhé patro plnohodnotným obytným prostorem.

Náklady na rekonstrukci
Výměna oken -
Zateplení fasády -
Zateplení střechy -
Zateplení podlahy -
Celková výše investice 625 000 Kč

Rekonstrukce byla velmi komplexní. Proto bylo dosaženo výrazného snížení nákladů na energie. A je třeba přidat, že se to povedlo s izolací o tloušťce pouhých 8 cm. Rekontrukce podstatně zlepšila i vzhled domu a v druhém patře mohl vzniknout i plnohodnotný obytný prostor. I tak se povedlo ušetřit na vytápění plných 85 % nákladů.

Snížení nákladů
na spotřebu energie ↓ 37 400 Kč/rok

Stavební spoření

Investice přinesla úsporu nákladů na vytápění ve výši 37 400 Kč ročně.

Roční investice je spočítána pro úvěr u stavební spořitelny na celou částku na 15 let při úrokové míře 3,9 %. Splátka vychází na 56 300 Kč ročně včetně poplatků.

Návratnost investice je necelých 17 let.

Pokud porostou ceny energií, bude se zkracovat. Zároveň se díky investice podstatně zvyšuje komfort bydlení.

Úvěr můžete splácet déle

Nikde není psáno, že musíte mít úvěr od stavební spořitelny zrovna na zde spočítaných 15 let. Dobu splácení si můžete se spořitelnou dohodnout. Pokud byste chtěli od začátku platit jen do výše úspory, pak by se doba splácení musela protáhnout na 28 let.

Tip:

Se stavební spořitelnou si můžeme dohodnout délku splátek. V případě investic do úspor energií pak můžete dosáhnout toho, že měsíční splátka úvěru je nižší než samotná úspora.